Capacitor PME261KC6330KR30, 400V, 330nF ±10%, P=20.3mm, ROHS
Vendor code: 29320
in stock (605 pc.)
Brand nameKEMET
Capacity330nF (0.33µF)
Working voltage, V400
Mounting typeDIP
Factory packaging150pcs
Weight g.6.5
Accuracy10 %